75
فرمانداری رودان - اخبار > ۳۵ هکتار از اراضی ملی رودان رفع تصرف شد/ حفاظت از منابع آب، حفاظت از منافع مردم شهرستان و حمایت از تولید و اشتغال است
آخرین اخبار
اخبار > ۳۵ هکتار از اراضی ملی رودان رفع تصرف شد/ حفاظت از منابع آب، حفاظت از منافع مردم شهرستان و حمایت از تولید و اشتغال است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٥٥٨ 

 تاریخ:1398/07/16 


۳۵ هکتار از اراضی ملی رودان رفع تصرف شد/ حفاظت از منابع آب، حفاظت از منافع مردم شهرستان و حمایت از تولید و اشتغال است

فرماندار رودان گفت: به منظور حفاظت از منابع ملي طی یکسال گذشته  بيش از ۳۵ هكتار از اراضي تصرف شده توسط افراد سود جو، رفع تصرف شد.

 

 

 


 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان؛ مصطفی غلامپور در جلسه حفاظت از منابع آب شهرستان رودان اظهار داشت؛طی یکسال گذشته ۳۵ هکتار از اراضی ملی تصرف شده سطح شهرستان ، رفع تصرف شده است.

وی افزود: ۲۸ هکتار از این اراضی در خارج از محدود شهر قرار داشته و ۷ هزار هکاار آن نیز داخل محدوده شهر قرار داشته است.

وی اظهار داشت: برداشت غیر مجاز از منابع آب زمینه نابود کردن کشاورزی رودان رقم خواهد زد و بر همین اساس با تمام توان در مقابل افراد سود جو و متخلف که با تصرف اراضی ملی، بستر رودخانه ها و حریم ها قصد برداشت بی رویه از این منابع را دارند خواهیم ایستاد.

وی رودان را پیش رو در آبیاری نوین و کشت های گلخانه معرفی کرد و گفت: در بحث  حفظ حریم رودخانه ها بطور ویژه کارگروه تشکیل خواهد شد.

غلامپور بیان داشت:باید  کشاورزان با آگاهی سازی به سناخت کاملی از سیاست های دولت در حوزه حفاظت از منابع آب برسند تا کمک شایانی به اجرا این سیاست ها در منطقه شود.

وی تصریح کرد: اراضی کشاورزی در سطح شهرستان شناسنامه دار شود و نصب کنتور حجمی نیز با آکاه سازی و اطلاع رسانی لازم روند  اجرایی بهتری بگیرد. 

فرمانداررودان تاکید کرد: تشکیل کارگروه مراکز صنعتی نیز در شهرستان ضروری است.

وی تاکید کرد: حفاظت از منابع آب  در راستای حفظ  منافع مردم شهرستان و حمایت از تولید و اشتغال است.

 


.انتهای پیام


خروج