شنبه ١٤ تير ١٣٩٩
اخبار > لزوم ساماندهی پسماند شهری و روستایی در شهرستان رودان


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٢٠٢ 

 تاریخ:1398/06/16 


لزوم ساماندهی پسماند شهری و روستایی در شهرستان رودان

معاون سیاسی فرماندار رودان با تاكيد بر ساماندهي و مديريت اصولي پسماندهاي شهري و روستايي اين شهرستان گفت: دستگاه هاي اجرايي موظف به فرهنگ سازي در راستاي تفكيك زباله ها در مبدا و تبيين و ترويج فرهنگ زيست محيطي در اين شهرستان هستند.

 

 

 


 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان؛ کورش نیک طبع در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان رودان اظهار داشت: شهرداري و دهياري ها در مناطق شهري و روستايي در زمينه جمع آوري پسماندها و كارشناسان بهداشت محيط و محيط زيست نيز در زمينه نظارت بر مسائل بهداشتي و زيست محيطي تلاش مضاعف كنند. 

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار رودان تاکید کرد: عدم رعایت اصول استاندار در دفن پسماندها موجب بروز نگرانی های بهداشتی در جامعه خواهد شد از اینرو باید این امر در دستور کار مسئولان شهرستان قرار گیرد.

وي اضافه كرد: ارائه راهكارهاي لازم براي جمع آوري پسماندها و زباله ها و نيز فاضلاب روستايي توسط كارشناسان دستگاه هاي خدمات رسان تسريع شود. 

نیک طبع در ادامه با اشاره به قرار داشتن در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و توزیع نذورات در بین عزاداران خواستار نظارت دقیق بر نحوه پخت و توزیع در مساجد و محافل مختلف شد.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07642883010
نمــابر : 07624883509
ایمیل : farmandari.roodan@gmail.com
آدرس فرمانداری : رودان - بلوار شهدا

شهرستان رودان

رودان با 11854 نفر جمعيت و مساحتی حدود ۵/۲۷۴۴ کیلومترمربع، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس قراردارد. شهر رودان مرکز این شهرستان در ۲۷ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۱ دقیقه طول شرقی واقع شده‌ و ارتفاع آن ازسطح دریا حدود ۱۹۰ متر است. شهرستان رودان از شمال به حاجی آباد، از شمال شرقی به فاریاب (گلاشکرد)، از شرق به کهنوج و منوجان، از جنوب شرقی و جنوب به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود. اين شهرستان داراي 3 شهر به نام هاي (زيارتعلي-بيكاه –دهبارز) و 4 بخش به نام هاي (مركزي-بيكاه-جغين –رودخانه) مي باشد.