شنبه ١٤ تير ١٣٩٩
اخبار > بر گزاری آئین های مذهبی مردم را سرشار از شور حسینی می کند


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٥١٦ 

 تاریخ:1398/07/13 


بر گزاری آئین های مذهبی مردم را سرشار از شور حسینی می کند

فرماندار رودان گفت: گفت: بر گزاری سوگواره نوحه های نشسته و آئین های مذهبی مردم را سرشار از شور حسینی می کند.

 

 

 


 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان ؛ مصطفی غلامپور در آئین ششمین سوگواره  استانی نوحه های نشسته (پامنبری) در جمع هیئت های عزاداری از ۶ شهرستان هرمزگان گفت:هر چه داریم از محرم و صفر است و برگزاری مجالس عزاداری مردم را با قیام وفرهنگ عاشورایی آشنا می سازد.

غلامپور افزود:بحمدالله کرانه نیلگون خلیج فارس به خصوص شهرستانهای استان هرمزگان پاسداری از این آیینها ،پاسداری از اولویت های اجتماعی و مذهبی و عاشورایی میدانند وبا حضور در این مناسبتها بع عزاداری از اهل بیت می پردازند.

فرماندار شهرستان رودان گفت: مساجد و حسینیه ها ومجالس عزاداری  مارا از آسیب های اجتماعی نجات می دهد.

وی با بیان اینکه وجود ایمان راسخ دد دل ما مردم از میان این مجالس شکل می گیرد تصریح کرد:تربیت در مجلس عاشورایی و مذهبی سبب انسان سازی می شود .

غلامپور عنوان کرد : ما هنوز نوحه خوانی های سنتی خودرا  به فراموشی نسپرده ایم ،چون این مجالس نوحه خوانی اشاعه های واقعه کربلا و ارزش های آن را حفظ می کند.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07642883010
نمــابر : 07624883509
ایمیل : farmandari.roodan@gmail.com
آدرس فرمانداری : رودان - بلوار شهدا

شهرستان رودان

رودان با 11854 نفر جمعيت و مساحتی حدود ۵/۲۷۴۴ کیلومترمربع، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس قراردارد. شهر رودان مرکز این شهرستان در ۲۷ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۱ دقیقه طول شرقی واقع شده‌ و ارتفاع آن ازسطح دریا حدود ۱۹۰ متر است. شهرستان رودان از شمال به حاجی آباد، از شمال شرقی به فاریاب (گلاشکرد)، از شرق به کهنوج و منوجان، از جنوب شرقی و جنوب به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود. اين شهرستان داراي 3 شهر به نام هاي (زيارتعلي-بيكاه –دهبارز) و 4 بخش به نام هاي (مركزي-بيكاه-جغين –رودخانه) مي باشد.