شنبه ١٤ تير ١٣٩٩
اخبار > نشست بررسی و پیگیری مشکلات حوزه راهداری شهرستان رودان برگزار شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٥٥٦ 

 تاریخ:1398/07/16 


نشست بررسی و پیگیری مشکلات حوزه راهداری شهرستان رودان برگزار شد

در نشستی با حضور فرماندار رودان، مدیر کل راهداری و حمل و نقل و جاده ایی هرمزگان ، بخشداران و شوراهای اسلامی بخش ها مشکلات حوزه راهداری شهرستان برگزار شد.

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان ؛ مصطفی غلامپور در نشست بررسی مشکلات راههای شهرستان رودان با بیان اینکه دولت همت خود را برای رفع مشکلات بکار بسته است خواستار مشارکت همگانی در جهت رفع نواقص و مشکلات شد.
وی در ادامه به برخی مشکلات حوزه راههای شهرستان در مسیرهای اصلی و روستایی اشاره کرد و بیان داشت: این شهرستان در حوزه راهداری طی چند سال اخیر با اجرای پروژه جدیدی روبرو نبوده است.
فرماندار رودان تصریح کرد: شهرستان رودان به لحاظ مسافر پذیری در ایام مختلف سال و مناسب های مذهبی از شهرستان های همجوار با استقبال عظیم مواجه است و جاده ها توان پوشش را ندارند.
وی خواستار تخصص ۲۸ کیلیومتر روکش آسفالت در سطح شهرستان شد و گفت: اختصاص تجهیزات و ماشین آلات برای بهسازی و راههای الزامی است.
غلامپور بر لزوم ایجاد یک نمایندگی راهداری در بخش رودان تاکید کرد و گفت: این بخش با توجه به هجم بالای راههای روستایی همواره با مسدود شدن مسیرها در هنگام بارندگی و سیلاب ها مواجه است.
وی اجرای طرح سه راهی آبنما را از مهمترین مشکلات عنوان کرد و بیان داشت: با توجه به ترافیک زیاد این مسیر باید اجرای طرح شتاب بیشتری بگیرد.
فرماندار رودان نبودن تابلوی علائم راهنمایی و رانندگی را در مسیرهای بین بخشی و روستایی را یک معضل دانست و تاکید کرد: اصلاح برخی از مسیرهای حادثه خیر در تمام شهرستان ضرورت دارد.
وی خواستار حضور یک تیم از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ایی هرمزگان در شهرستان به جهت بررسی و کارشناسی مشکلات شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ایی هرمزگان نیز در این نشست اظهار داشت: تعمیرات و بهسازی تجهیزات و ماشین آلات راهداری هرمزگان در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: ماشین آلات حوزه راهداری و بازگشایی مسیرهای شهرستان رودان نیز در همین راستای ارتقاء خواهد یافت.
عابدینی بر لزوم نصب علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی در محورها شهرستان رودان تاکید کرد و گفت: تمام مسیرهای شهرستان دارای علائم و تابلو خواهند شد.
وی بیان داشت: ایمنی سازی راهها در اولویت قرار دارد و  عدم حفظ حریم راههای موجب بروز حوادث مخاطره آمیز خواهد شد.
وی با بیان هم اکنون  احداث راههای روستایی نیز بر عهده راهداری و حمل و نقل جاده ایی گذاشته شده و برای احداث راههای مناسب در سطح شهرستان تلاش خواهیم کرد.
عابدینی تصریح کرد: با اولویت بندی راهها اصلی، روستایی و فرعی بدنبال انجام اقداماتی مهم در راستای جلب رضایت مندی مردم هستیم.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07642883010
نمــابر : 07624883509
ایمیل : farmandari.roodan@gmail.com
آدرس فرمانداری : رودان - بلوار شهدا

شهرستان رودان

رودان با 11854 نفر جمعيت و مساحتی حدود ۵/۲۷۴۴ کیلومترمربع، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس قراردارد. شهر رودان مرکز این شهرستان در ۲۷ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۱ دقیقه طول شرقی واقع شده‌ و ارتفاع آن ازسطح دریا حدود ۱۹۰ متر است. شهرستان رودان از شمال به حاجی آباد، از شمال شرقی به فاریاب (گلاشکرد)، از شرق به کهنوج و منوجان، از جنوب شرقی و جنوب به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود. اين شهرستان داراي 3 شهر به نام هاي (زيارتعلي-بيكاه –دهبارز) و 4 بخش به نام هاي (مركزي-بيكاه-جغين –رودخانه) مي باشد.