پنج شنبه ٢١ آذر ١٣٩٨
اخبار > دیدار فرماندار رودان با مدیر کل تعاون روستایی هرمزگان


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٥٦١ 

 تاریخ:1398/07/17 


دیدار فرماندار رودان با مدیر کل تعاون روستایی هرمزگان

مصطفی غلامپور فرماندار رودان به همراه بخشدار جغین با سیروس اسدپور مدیر کل تعاون روستایی هرمزگان دیدار و گفتگو کرد.

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان؛  به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان؛سیروس اسد پور مدیر   تعاون روستایی استان در این دیدار گفت :تعاونی های روستایی موجب عدالت اجتماعی ،کاهش شکاف  طبقاتی و توسعه اشتغال می شوند .لذا همه باید کمک کنیم تا شرایط فعالیت آنان به نحو مطلوب فراهم شود .مدیر تعاون روستایی استان بر وظایف تعاونی هایی روستایی و نقش آنان در توسعه روستاها اشاره کرد و افزود :بخش تعاونی و خصوصی باید کار ها درست انجام دهند .تا فرهنگ توسعه تعاونیها نهادینه شود .اسدپور با اشاره به مشکلات تعاونی جغین اظهار داشت :در خصوص تعاونی جغین هم تذکرات لازم داده شده است .بنا داشتم حضورا مشکلات را بررسی کنم .

اسد پور خاطر نشان کردک:تلاش می کنیم هیئت مدیره جدید را تشکیل دهیم .تا امور محوله مورد رضایت اعضا و مردم پیش رود .انشاالله به منظور بررسی معضلات و حل مشکلات از نزدیک در منطقه خواهم بود .

وی درخصوص مسایلی که برای تشکل نظام صنفی کشاورزی در رودان به وجود آمده بود ،گفت :نظام صنفی مکلف به صدور پروانه فعالان صنفی هستند و تنها منابع درآمدی هم از همین طریق تحصیل شود .دریافت عوارضات در شهرستان رودان بابت انتقال محصولات غیر قانونی بود و به اطلاع نظام صنفی هم رسیده بود .

وی تصریح کرد:درخواست انحلال هیئت مدیره را دادیم که اعلام شد و مقرر گردید تعدادی از اعضای صنف  معرفی شوند تا هیئت مدیره جدید انتخاب شوند .ونظام صنفی مقبول کشاورزان تشکیل شود .

 *باید فرهنگ تعاون ترویج شود* 

مصطفی غلامپور فرماندار رودان در این دیدار با قدردانی از تلاش‌های تعاون روستایی استان گفت :فلسفه تعاون مقدس است و باید فرهنگ تعاون ترویج شودتا به توسعه کشور بینجامد.

فرماندار رودان افزود:همه ما باید در جهت رشد و توسعه تعاونی ها که برآمده از مشارکت مردم است تلاش کنیم .

وی تاکید کرد: باید در بحث تشکل های تعاونی نظارت لازم صورت گیرد تا نقش تسهیلگری امور مردم محقق شود .

 *از تعاونی های روستایی در جهت خدمت به مردم حمایت می کنیم* 

مصطفی فرهاد زاده در این نشست گفت : معتقدم تعاونی های روستایی می توانند به بهبود شرایط زندگی روستانشینان کمک کنند ،فلذا از این تعاونیها در جهت خدمت به مردم حمایت می کنیم .بخشدار جغین با اشاره به مشکلات تعاونی جغین افزود :متاسفانه این روزها فضای عمومی در خصوص تعاونی جغین مبهم است .یک هفته پمپ بنزین تعطیل بود و مردم مشکل داشتند .

وی افزود: در بحث توسعه و به روز آوری  منصوبات در این پمپ بنزین تعلل می شود .و همین امر زندگی و تردد مردم را با مشکل مواجه کرده بود .

بخشدار جغین بیان داشت:امیدوارم تدبیری اندیشید ه شود تا معضلات موجود مرتفع گردد.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07642883010
نمــابر : 07624883509
ایمیل : farmandari.roodan@gmail.com
آدرس فرمانداری : رودان - بلوار شهدا

شهرستان رودان

رودان با 11854 نفر جمعيت و مساحتی حدود ۵/۲۷۴۴ کیلومترمربع، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس قراردارد. شهر رودان مرکز این شهرستان در ۲۷ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۱ دقیقه طول شرقی واقع شده‌ و ارتفاع آن ازسطح دریا حدود ۱۹۰ متر است. شهرستان رودان از شمال به حاجی آباد، از شمال شرقی به فاریاب (گلاشکرد)، از شرق به کهنوج و منوجان، از جنوب شرقی و جنوب به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود. اين شهرستان داراي 3 شهر به نام هاي (زيارتعلي-بيكاه –دهبارز) و 4 بخش به نام هاي (مركزي-بيكاه-جغين –رودخانه) مي باشد.