شنبه ١٤ تير ١٣٩٩
اخبار > کارگروه صادارات محصولات کشاورزی در شهرستان رودان تشکیل شود/باید با ایجاد صنایع بسته بندی، تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی بازار های هدف را تسخیر کرد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٩١٠ 

 تاریخ:1398/08/14 


کارگروه صادارات محصولات کشاورزی در شهرستان رودان تشکیل شود/باید با ایجاد صنایع بسته بندی، تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی بازار های هدف را تسخیر کرد

فرماندار رودان گفت:  یک کارگروه دایمی برای صادرات محصولات کشاورزی  باید در رودان راه‌اندازی شود تا امکان رقابت و فروش محصولات خود را در بازار جهانی داشته باشیم.

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان ؛ مصطفی غلامپور در جلسه ستاد گلخانه شهرستان رودان اظهار داشت: برای ترسیم حرکت رو به جلو در حوزه های اقتصادی نیازمند ایجاد یک اتاق فکر هستیم .

وی تاکید کرد: شهرستان رودان بواسطه وجود زمینه های ایجاد گلخانه های کشاورزی شایسته نامگذاری شهر گلخانه است.

غلامپور بیان داشت: وجود گلخانه ها و محصولات کشاورزی در این شهرستان می تواند شناسنامه و برند معرفی بهشت جنوب باشد.

وی افزود: هم اکنون بیش از ۱۲۰ هکتار گلخانه در شهرستان وجود دارد و زمینه قریب به ۲۰۰ هکتار دیگر نیز فراهم شده است .

فرماندار رودان خواستار تشکیل یک کارگروه برای بررسی مشکلات گلخانه داران در حوزه تسهیلات بانکی شد.

وی تصریح کرد: کارگروه صادارات محصولات کشاورزی شهرستان به عنوان یک اصل برای رونق اقتصادی و معیشتی مردم تشکیل شود.

وی ادامه داد: این کارگروه در حوزه های مختلف زمینه های صادرات محصولات کشاورزی به بازار های هدف در کشورهای مختلف فراهم خواهد کرد.

غلامپور تاکید کرد: مشارکت های خود مردم و کشاورزان موجب تسریع در روند رفع مشکلات خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: معیشت مردم رودان از کشاورزی است  و باید هرگونه حرکت مثبت در ایجاد صنایع و رونق اقتصادی با رویکرد کشاورزی باید باشد.

فرماندار رودان اظهار داشت: کیفیت ، سرعت و دقت سه عنصر مهم در رقابت و تسخیر بازارهای هدف عنوان کرد و گفت: باید صنایع بسته بندی، فناوری و صنایع تکمیلی در شهرستان برای تحقق این امر  ایجاد شود.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07642883010
نمــابر : 07624883509
ایمیل : farmandari.roodan@gmail.com
آدرس فرمانداری : رودان - بلوار شهدا

شهرستان رودان

رودان با 11854 نفر جمعيت و مساحتی حدود ۵/۲۷۴۴ کیلومترمربع، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس قراردارد. شهر رودان مرکز این شهرستان در ۲۷ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۱ دقیقه طول شرقی واقع شده‌ و ارتفاع آن ازسطح دریا حدود ۱۹۰ متر است. شهرستان رودان از شمال به حاجی آباد، از شمال شرقی به فاریاب (گلاشکرد)، از شرق به کهنوج و منوجان، از جنوب شرقی و جنوب به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود. اين شهرستان داراي 3 شهر به نام هاي (زيارتعلي-بيكاه –دهبارز) و 4 بخش به نام هاي (مركزي-بيكاه-جغين –رودخانه) مي باشد.