چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٩
اخبار > معلولیت مکتب امید آفرینی در جامعه است/ توانمند سازی معلولان در حوزه های مختلف مد نظر قرار گیرد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٠١٧٩ 

 تاریخ:1398/09/13 


معلولیت مکتب امید آفرینی در جامعه است/ توانمند سازی معلولان در حوزه های مختلف مد نظر قرار گیرد

فرماندار شهرستان رودان معلولیت را مکتب امید آفرینی در جامعه دانست و گفت: شادی، نشاط و روح پخشی از سوی این افراد به جامعه تزریق می شود.

 

 

 


 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ مصطفی غلامپور در آیین گرامیداشت ۱۲ آذر ماه روز جهانی معلولین اظهار داشت: برخی روز ها در تقویم بر اساس بزرگی و مهم بودن افراد مرجع نامگذاری می شود،  و این روز بزرگ نیز در تقویم جهان بنام افرادی که منبع امید در دنیا هستند ثبت شده است.

فرماندار شهرستان رودان معلولیت را مکتب امید آفرینی در جامعه دانست و گفت: شادی، نشاط و روح پخشی از سوی این افراد به جامعه تزریق می شود.

وی تصریح کرد: امروزه هم  در نظام مقدس جمهوری اسلامی و هم در سایر نقاط دنیا گروه های مرجع بزرگ داشته می شوند و معلولین نیز با کسب افتخار متعدد در حوزه های مختلف به جز لاینفک این بزرگداشت ها مبدل شده اند.

غلامپور ادامه داد: معلولان کشور در حوزه ها ورزش، تحصیل و علم آموزی، هنر هم حرف های زیادی در سطح دنیا برای گفتن دارند که حاصل تلاش های بی دریغ مربیان آنها در مدارس و مراکز مختلف است.

وی بر لزوم گرامیداشت روز جهانی معلولین تاکید کرد و گفت: نباید به این روز به صورت نمادین نگاه شود و  تلاش های شبانه روزی زحمت کشان این حوزه  باید در راس نگاه ها قرار گیرد.

فرماندار رودان بیان داشت: در توسعه همه جانبه باید جایگاه معلولین دیده و توانمند سازی این قشر مد نظر قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: حلقه مفقوده پرورش نسل ها همین توانمندی سازی است و باید نگاه به معاونین نباید توام با دلسوزی باشد و نگاههای به این مقدس باشد.

وی خواستار ایجاد توانمند سازی در معلولان برای ورود آنها به جامعه و ایجاد یک محیط و زندگی در آرامش برای معلولان شد. 

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07642883010
نمــابر : 07624883509
ایمیل : farmandari.roodan@gmail.com
آدرس فرمانداری : رودان - بلوار شهدا

شهرستان رودان

رودان با 11854 نفر جمعيت و مساحتی حدود ۵/۲۷۴۴ کیلومترمربع، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس قراردارد. شهر رودان مرکز این شهرستان در ۲۷ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۱ دقیقه طول شرقی واقع شده‌ و ارتفاع آن ازسطح دریا حدود ۱۹۰ متر است. شهرستان رودان از شمال به حاجی آباد، از شمال شرقی به فاریاب (گلاشکرد)، از شرق به کهنوج و منوجان، از جنوب شرقی و جنوب به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود. اين شهرستان داراي 3 شهر به نام هاي (زيارتعلي-بيكاه –دهبارز) و 4 بخش به نام هاي (مركزي-بيكاه-جغين –رودخانه) مي باشد.