سه شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٩
اخبار > رودان دروازه قدمت، تاریخ و فرهنگ است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٠٨٩٠ 

 تاریخ:1398/11/14 


رودان دروازه قدمت، تاریخ و فرهنگ است

فرماندار رودان با بیان اینکه رودان دوازه قدمت، تاریخ و فرهنگ است گفت: وجود آثار متعدد تاریخی از جمله سنگ نوشته های بادافشان ، تم مارو و قلعه کمیز گواه این موضوع است.

 

 

 


 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان ؛ مصطفی غلامپور با بیان اینکه رودان سومین شهرستان گردشگر پذیر هرمزگان محسوب می شود گفت: طی ایام نوروز سال جاری بیش از ۷۰۰ هزار نفر گردشگر به بهشت جنوب سفر کرده اند.

وی با اشاره به وجود چندین بقعه متبرکه در شهرستان بویژه بقعه متبرکه امامزاده سید سلطان محمد افزود: رودان شایستگی نامگذاری به عنوان  قطب گردشگری مذهبی در استان را دارد.

غلامپور در ادامه به قدمت تاریخی بیش از ۳ هزار ساله این شهرستان اشاره کرد و گفت: وجود سنگ نوشته های بادافشان و بناهای تاریخی همچون تم مارو و قلعه کمیز گواه این موضوع است.

فرماندار رودان تصریح کرد: بهترین و میانبر ترین راه معرفی شهرستان رودان از فرهنگ و هنر این منطقه می گذرد.

وی ادامه داد: امروز رودان دارای هنرمندان بسیاری در رشته های مختلف هنری از جمله تئاتر ، موسقی، شعر است.

وی اضافه کرد: باید یک برنامه ایی دقیقی برای معرفی شهرستان از گذر هنر تدوین شود.

گفتنی است: در این آیین ظرفیت های فرهنگی و هنری  شهرستان با حضور هنرمندان رودان  معرفی و صنایع دستی و محصولات کشاورزی مناطق مختلف رودان  در معرض دید عموم قرار گرفت.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07642883010
نمــابر : 07624883509
ایمیل : farmandari.roodan@gmail.com
آدرس فرمانداری : رودان - بلوار شهدا

شهرستان رودان

رودان با 11854 نفر جمعيت و مساحتی حدود ۵/۲۷۴۴ کیلومترمربع، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس قراردارد. شهر رودان مرکز این شهرستان در ۲۷ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۱ دقیقه طول شرقی واقع شده‌ و ارتفاع آن ازسطح دریا حدود ۱۹۰ متر است. شهرستان رودان از شمال به حاجی آباد، از شمال شرقی به فاریاب (گلاشکرد)، از شرق به کهنوج و منوجان، از جنوب شرقی و جنوب به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود. اين شهرستان داراي 3 شهر به نام هاي (زيارتعلي-بيكاه –دهبارز) و 4 بخش به نام هاي (مركزي-بيكاه-جغين –رودخانه) مي باشد.