شنبه ١٤ تير ١٣٩٩
اخبار > شهرستان رودان یکی از شهرستان های موفق در مقابله با کرونا می باشد/راه اندازی سی تی اسکن رودان در نیمه اول اردیبهشت


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢١٤٣٨ 

 تاریخ:1399/01/30 


شهرستان رودان یکی از شهرستان های موفق در مقابله با کرونا می باشد/راه اندازی سی تی اسکن رودان در نیمه اول اردیبهشت

فرماندار رودان گفت: شهرستان رودان نسبت به جمعیت در استان یکی از موفق ترین شهرستان ها در مقابله با کرونا می باشد.

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان، مصطفی غلامپور امروز در جلسه شورای اسلامی شهر رودان که با محوریت پیشگیری و مقابله با کرونا گفت: اقدامات انجام شده در شهرستان رودان مؤثر و موفق بوده و در حال حاضر رودان از شهرستان هاي موفق هرمزگان نسبت به جمعیت در مقابله با ويروس كرونا مي باشد و این موفقیت در گرو حمایت های استاندار محترم و ستاد استانی مبارزه با کرونا هرمزگان و همراهی، همدلی و همکاری خوب مردم است.

وی از غربالگری بیش ۹۶ درصد مردم شهرستان خبرداد و افزود: هدف این طرح این است که افرادی که سالم هستند به آنها توصیه های بهداشتی داده  می شود که در منزل بمانند و اقدامات لازمه به منظور اینکه به این بیماری مبتلا نشوند.

فرماندار رودان عنوان کرد: سی تی اسکن بیمارستان امام علی(ع) رودان یکی از لازمه ها و مطالبات مردم در شهرستان می باشد و تا نیمه اول اردیبهشت راه اندازی می شود.

وی از بهبودی و ترخیص ۳۴۴ نفر از ۳۵۲ مبتلا به بیماری حاد تنفسی خبرداد و بیان کرد: تاکنون از ۱۹۲ نفر در رودان تست کرونا گرفته شده و تست ۸ نفر آنها مثبت شده است که همه آنها با بهبودی کامل ترخیص شده اند و لازم به ذکر است که ۲ نفر از این بیماران در شهرستان رودان نبوده ولی جز آمار رودان محسوب شده است.

غلامپور ضمن تشکر از نیروی های نظامی و انتظامی، بسیج، کادر بهداشت و درمان، هلال احمر و مجموعه شهرداری خاطر نشان کرد: از آغاز شیوع این بیماری در استان، ورودی های شهرستان و شهر های رودان در ۱۲ نقطه کنترل صورت می گرفت.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07642883010
نمــابر : 07624883509
ایمیل : farmandari.roodan@gmail.com
آدرس فرمانداری : رودان - بلوار شهدا

شهرستان رودان

رودان با 11854 نفر جمعيت و مساحتی حدود ۵/۲۷۴۴ کیلومترمربع، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس قراردارد. شهر رودان مرکز این شهرستان در ۲۷ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۱ دقیقه طول شرقی واقع شده‌ و ارتفاع آن ازسطح دریا حدود ۱۹۰ متر است. شهرستان رودان از شمال به حاجی آباد، از شمال شرقی به فاریاب (گلاشکرد)، از شرق به کهنوج و منوجان، از جنوب شرقی و جنوب به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود. اين شهرستان داراي 3 شهر به نام هاي (زيارتعلي-بيكاه –دهبارز) و 4 بخش به نام هاي (مركزي-بيكاه-جغين –رودخانه) مي باشد.