پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩
اخبار > تکمیل ۴۲ خانه فرهنگ روستایی در هرمزگان در آینده ای نزدیک


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٨٥٧٣ 

 تاریخ:1398/05/07 


تکمیل ۴۲ خانه فرهنگ روستایی در هرمزگان در آینده ای نزدیک

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۴۲ خانه فرهنگ نیمه تمام در تفاهم نامه با استانداری هرمزگان در دستور کار قرار دارد تا به بهره برداری برسد.

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان؛سید عباس صالحی در دیدار با هنرمندان شرق استان هرمزگان با بیان این مطلب افزود: افزایش زیر ساخت های فرهنگی در استان در دستور کار قرار دارد و مجتمع فرهنگی در سیریک و بشاگرد احداث می شود.

وی تصریح کرد: اصل این دغدغه که زیر ساخت های فرهنگی کم است دغدغه درستی است ، سرانه فضای سبز امروز  ۱۱ متر، سرانه فضای آموزشی ۵ متر و سرانه فضای ورزشی به یک متر رسیده است. اما سرانه فضای فرهنگی زیر یک متر و سانتی متری است.

وی ادامه داد: جهان از طریق فرهنگ با ما ارتباط برقرار می کند و اگر انقطاعی ایجاد شود، راه ارتباط با دنیا را از دست می دهیم.

صالحی ادامه داد: اگر ما به خلق هنرهای جدید نپردازیم ایران را در گذشته تاریخی دفن کرده ایم و توسعه ایران و ایرانی متفاوت از توسعه دیگر اقلیم ها است و توسعه ایران باید رنگ و بوی هنر و ادبیات داشته باشد و با این نگاه بحث زیرساخت های حوزه فرهنگ که مقدمه ای هستند برای جهش اتفاقات هستند ایجاد شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: در منطقه هرمزگان با همت مسوولان استان باید به زیر ساخت های استان سرعت بیشتری داده شود و کارهای نیمه تمام به اتمام برسد و کارهای جدیدی شکل بگیرد.

وی افزود: ما به دنبال توسعه زیر ساخت ها هستیم و تفاهم نامه ای را امضا کرده ایم که در شهرستان های بدون سینما پردیس های سینمایی را ایجاد می کنیم.

صالحی با بیان اینکه در سیریک و بشاگرد مجتمع فرهنگی احداث می شود، گفت: ٤٢ خانه فرهنگ نیمه تمام در تفاهم نامه با استانداری هرمزگان در دستور کار قرار دارد تا به بهره برداری برسد.

وی افزود: در حوزه جشنواره ها و رویداد ها نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نگاه ما در حرکت های ملی به استان ها و در استان ها به شهرستان ها است.

صالحی بیان کرد: تسهیلات ما در دو سال اخیر ۱۰ برابر شده است و خانواده بسیار گسترده ای در عرصه فرهنگ و هنر وجود دارد و تلاشمان این است که  در زمینه های  کمی و کیفی خدمات خود را افزایش دهیم.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07642883010
نمــابر : 07624883509
ایمیل : farmandari.roodan@gmail.com
آدرس فرمانداری : رودان - بلوار شهدا

شهرستان رودان

رودان با 11854 نفر جمعيت و مساحتی حدود ۵/۲۷۴۴ کیلومترمربع، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس قراردارد. شهر رودان مرکز این شهرستان در ۲۷ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۱ دقیقه طول شرقی واقع شده‌ و ارتفاع آن ازسطح دریا حدود ۱۹۰ متر است. شهرستان رودان از شمال به حاجی آباد، از شمال شرقی به فاریاب (گلاشکرد)، از شرق به کهنوج و منوجان، از جنوب شرقی و جنوب به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود. اين شهرستان داراي 3 شهر به نام هاي (زيارتعلي-بيكاه –دهبارز) و 4 بخش به نام هاي (مركزي-بيكاه-جغين –رودخانه) مي باشد.