پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩
اخبار > تبیین واقعه غدیر به عنوان زیر بنای فرهنگ غنی اسلامی در جامعه ضروریست


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٨٨٢٤ 

 تاریخ:1398/05/29 


تبیین واقعه غدیر به عنوان زیر بنای فرهنگ غنی اسلامی در جامعه ضروریست

فرماندار رودان  تشریح و تببین واقعه غدیر را به عنوان زیربنای فرهنگ غنی اسلامی در جامعه ضروری دانست.

 

 

 


 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان ؛ مصطفی غلامپور در جشن عید غدیر در مسجد حضرت ابوالفضل العباس علیه با تبريك دهه امامت و ولايت از عيد غدير بعنوان عيد اكمال دين نام برد كه جشن عيد غدير، جشن اكمال دين ، اتمام نعمت بر انسان به عنوان اشرف مخلوقات است.  

وی اظهار داشت:  عيد غدير تنها يك جريان تاريخي نيست بلكه نشانه اي از جامع بودن دين اسلام است كه بايد بايد در سايه فرهنگ غدير در جهت وحدت امت اسلامي گام برداريم. 

غلا مپور تصریح کرد: عید غدیر بزرگترین و  متفاوت ترین عید مسلمین جهان است و  انس با غدیر سبب علاقه، مودت به امامت، ولایت و قرار گرفتن در مسیر كمال و سعادت می شود. 

وی افزود: پیروان اهل البیت اسمت و طهارات باید به تمام دنیا این واقعه بزرگ را تبیین کنند.

وی وجود این عید را مسبب حرکت رو به جلو در جهت تبیین نهج البلاغه دانست.

غلامپور با اشاره به سفارشات متعدد در احادیث و روایات در مورد عید غدیر خم تصریح کرد: باید با انجام بهترین کارها این عید اکبر را گرامیداشت.

فرماندار رودان وی تشریح و تببین واقعه غدیر را به عنوان زیربنای فرهنگ غنی اسلامی در جامعه ضروری دانست.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07642883010
نمــابر : 07624883509
ایمیل : farmandari.roodan@gmail.com
آدرس فرمانداری : رودان - بلوار شهدا

شهرستان رودان

رودان با 11854 نفر جمعيت و مساحتی حدود ۵/۲۷۴۴ کیلومترمربع، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس قراردارد. شهر رودان مرکز این شهرستان در ۲۷ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۱ دقیقه طول شرقی واقع شده‌ و ارتفاع آن ازسطح دریا حدود ۱۹۰ متر است. شهرستان رودان از شمال به حاجی آباد، از شمال شرقی به فاریاب (گلاشکرد)، از شرق به کهنوج و منوجان، از جنوب شرقی و جنوب به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود. اين شهرستان داراي 3 شهر به نام هاي (زيارتعلي-بيكاه –دهبارز) و 4 بخش به نام هاي (مركزي-بيكاه-جغين –رودخانه) مي باشد.