پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩
اخبار > عزاداری مردم رودان در هفتم محرم بطور زنده پخش می شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩١٥٥ 

 تاریخ:1398/06/12 


عزاداری مردم رودان در هفتم محرم بطور زنده پخش می شود

فرماندار رودان گفت: برای اولین بار مراسم عزاداری مردم رودان در هفتم محرم بطور زنده از سیمای مرکز خلیج فارس پخش خواهد شد.

 

 

 


Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان؛ مصطفی غلامپور در جلسه هماهنگی برگزار مراسمات عزاداری ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان با عرض تسلیت  و تعزیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان اباعبدالله الحسین اظهارداشت: بارزترین ویژگی امام حسین(ع) روح بزرگ ایشان و عزت و سربلندی است.

وی افزود: قیام اباعبدالله(ع) به تمام جهانیان درس آزادگی، از خودگذشتگی و ایثار آموخت تا جایی که بسیاری از ادیان و مکاتب الهی و غیرالهی امام حسین (ع) را عنوان یک  پیشوا و رهبر آزاده می دانند.

فرماندار رودان با اشاره به این که محرم و صفر بهترین فرصت برای گسترش فرهنگ اسلامی است، اظهار کرد: ما می‌توانیم از این فرصت برای آشنایی با اهداف امام حسین(ع) از نهضت و قیام روز عاشورا استفاده کنیم.

غلامپور در ادامه با بیان اینکه مردم شهرستان رودان همواره ارادت و اخلاص خود را به اهل البیت نشان داده اند بر هر چه باشکوه تر برگزار شدن عزاداری ها در این ایام تاکید کرد.

وی تصریح کرد: برگزاری مراسمات عزاداری سرور سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام به گونه ایی باشد که اقشار مختلف به خصوص نوجوانان و جوانان پای ثابت این مراسم ها باشند.

وی در ادامه از پخش زنده مراسم عزاداری مردم رودان در هفتم محرم در محل امامزاده شاه قطب الدین حیدر خبر داد و خواستار هماهنگی و همراهی دستگاههای اجرایی شهرستان برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن این مراسم شد.

فرماندار رودان بیان داشت: هم اکنون چهار کمیته امنیت، پشتیبانی، بهداشت و درمان و فرهنگی و اجرایی تشکیل و اقدامات لازم از سوی آنها در حال انجام است.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07642883010
نمــابر : 07624883509
ایمیل : farmandari.roodan@gmail.com
آدرس فرمانداری : رودان - بلوار شهدا

شهرستان رودان

رودان با 11854 نفر جمعيت و مساحتی حدود ۵/۲۷۴۴ کیلومترمربع، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس قراردارد. شهر رودان مرکز این شهرستان در ۲۷ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۱ دقیقه طول شرقی واقع شده‌ و ارتفاع آن ازسطح دریا حدود ۱۹۰ متر است. شهرستان رودان از شمال به حاجی آباد، از شمال شرقی به فاریاب (گلاشکرد)، از شرق به کهنوج و منوجان، از جنوب شرقی و جنوب به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود. اين شهرستان داراي 3 شهر به نام هاي (زيارتعلي-بيكاه –دهبارز) و 4 بخش به نام هاي (مركزي-بيكاه-جغين –رودخانه) مي باشد.