چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٩
اخبار > تبیین معارف غدیر اساسی ترین برنامه دهه امامت و ولایت است/ اجتماع بزرگ غدیریون در رودان برگزار می شود


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٨٦٢٩ 

 تاریخ:1398/05/10 


تبیین معارف غدیر اساسی ترین برنامه دهه امامت و ولایت است/ اجتماع بزرگ غدیریون در رودان برگزار می شود

فرماندار رودان با بیان اینکه غدیر، سرچشمه همیشه جوشان ولایت است که همواره کام تشنه بشریت را سیراب می‌کند، از  از برپایی اجتماع بزرگ غدیریون همزمان با دهه امامت و ولایت در رودان خبر داد.

 

 

 


 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان ؛ مصطفی غلامپور در جلسه هماهنگی گرامیداشت اعیاد  غدیر و قربان اظهار داشت:  تبیین معارف غدیر اساسی‌ترین برنامه دهه امامت و ولایت است است که باید مورد توجه مدیران مجری برنامه‌ها قرار گیرد. 

فرماندار رودان افزود:  برنامه های عید سعید غدیر و دهه امامت و ولایت محتوا محور و با بهره گیری از ظرفیت های مردمی برنامه ریزی و برگزار شود. 

غلامپور وی بر ضرورت توسعه و ترویج فرهنگ غدیر خم تاکید کرد و افزود: می‌توان با الگو برداری از خط و مشی فرهنگ غدیر در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کرد.

 وی تصریح کرد: با وحود مردمانی ولایت مدار در شهرستان رودان پرداختن به موضوع غدیر یکی از مهمترین امور در این خطه است.

وی افزود: غدیر در رودان با برگزاری یک مراسم عظیم و باشکوه با استفاده از ظرفیت های مختلف به ویژه مردم علاقمند به ولایت و اهل بیت انجام شود.

غلامپور بیان داشت: اجتماع بزرگ غدیران در شهرستان برگزار خواهد شد  و با ایجاد هماهنگی های لازم  مقدمات برپایی این اجتماع بزرگ و ماندگار در سطح شهرستان فراهم شود.

وی با اشاره به برپایی برخی ایستگاههای صلواتی در این ایام تاکید کرد: برپایی این ایستگاهها به سمت امور فرهنگی و آگاه سازی نسل جوان از این مناسبت بزرگ حرکت داده شوند.

فرماندار رودان خواستار ایجاد یک فضا مناسب و تاثیر گذار در خصوص بزرگداشت واقعه غدیر شد و بیان داشت: باید پیام واقعی غدیر به جامعه  انتقال داده شود.

وی خاطر نشان کرد: اگر برنامه ها بدون هدف گذاری و آینده نگری به اجرا درآید قطعا نباید انتظار خروجی و نتیجه داشت.

غلامپور ادامه داد: امروزه حضرت علی علیه السلام متعلق به شیعه نیست و شخصیت و کلام  این امام همام در نقاط مختلف جهان در حال تبیین و تدریس است.

وی خواستار همکاری و هماهنگی تمامی دستگاههای اجرایی در قالب ستاد غدیر شهرستان شد و گفت: باید این واقعه مهم تاریخ اسلام به بهترین شکل ممکن گرامیداشته شود.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07642883010
نمــابر : 07624883509
ایمیل : farmandari.roodan@gmail.com
آدرس فرمانداری : رودان - بلوار شهدا

شهرستان رودان

رودان با 11854 نفر جمعيت و مساحتی حدود ۵/۲۷۴۴ کیلومترمربع، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس قراردارد. شهر رودان مرکز این شهرستان در ۲۷ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۱ دقیقه طول شرقی واقع شده‌ و ارتفاع آن ازسطح دریا حدود ۱۹۰ متر است. شهرستان رودان از شمال به حاجی آباد، از شمال شرقی به فاریاب (گلاشکرد)، از شرق به کهنوج و منوجان، از جنوب شرقی و جنوب به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود. اين شهرستان داراي 3 شهر به نام هاي (زيارتعلي-بيكاه –دهبارز) و 4 بخش به نام هاي (مركزي-بيكاه-جغين –رودخانه) مي باشد.