چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٩
اخبار > توسعه پایدار رودان و الزامات آن


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٨٧٤٥ 

 تاریخ:1398/05/20 


توسعه پایدار رودان و الزامات آن

فرماندار رودان در یادداشتی به مسیر توسعه پیادر رودان و الزمات آن پرداخت.

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان: متن یادداشت مصطفی غلامپور بدین شرح است:

 

سال ۱۹۸۰بود که برای اولین بار در گزارش سازمان حفاظت از منابع طبیعی )iucn( این واژه بکار گرفته شد و معتقد بود توسعه هرگز برای طبیعت مضر نیست بلکه می تواند به یاری آن بیاید .

در حقیقت توسعه پایدار محل تلاقی اجتماع ،اقتصاد و محیط زیست است .

بعبارتی توسعه پایدار  بر جنبه های مختلف اجتماعی ،سیاسی ،اقتصادی و محیط زیست اثر دارد .

شهرستان رودان در میان شهرستانهای استان هرمزگان دارای قابلیت های متعددی است که توجه به این قابلیت ها می تواند این خطه را در زمره مناطق پیشرفته قرار دهد . پیشینه تاریخی ،نیروی انسانی قابل ،منابع طبیعی متنوع ،جغرافیای منحصر به فرد و...و....و......رمز آبادانی این منطقه است  ،که با شناخت این ظرفیت ها و منابع ، بکارگیری نیروهای اندیشمند و اندیشه ورز در عرصه مدیریتی و اجرا ،ضمن باز تعریف دقیق اقدامات انجام شده در سنوات گذشته بنا بر توسعه پایدار گذاشته شد .توسعه‌ای که بتواند نیازهای فعلی را بدون خدشه‌دار کردن  توانایی‌های نسل آینده در برآورد ساختن نیازهایشان پاسخ گوید.

خود را متعهد کردیم  و با دستور استاندار محترم و معزز كه در برنامه ریزی ، اجرا وحرکت به سمت پیشرفت ، همه جانبه نگری را نصب العین قرار داده  و با رعایت الزامات فرهنگی ،محیط زیستی و تاریخی این خطه از ایران اسلامي را به سمت موفقیت و پیشرفت سوق دهیم .

رودان در دورانی کم نظیر از همدلی و وحدت قرار گرفته است . مردم ،مسئولین ،ائمه جمعه و جماعات و نمایندگان مردم در پارلمان ملی و محلی هدفی جز توسعه رودان را ندارند .پس باید از این فرصت طلایی نهایت بهره را برد .

خدا را شاکریم علاوه بر همراهی مردم ،حمایت دولت و به طور ویژه استاندار معزز هرمزگان و نماینده محترم مردم حوزه شرق استان را با خود داریم . این همدلی و وحدت رمز موفقیت شده و خواهد بود .

ما برای رسیدن به توسعه پایدار مسیر همواری را پیش رو داریم هرچند شرایط خاص اقتصادی ناشی از تحریمها ی ظالمانه دشمن وجود دارد اما تلاش خواهیم کرد از تحریمها برای رسیدن به موفقیت بهره گیریم و این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

"مصطفي غلام پور
فرماندار رودان

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07642883010
نمــابر : 07624883509
ایمیل : farmandari.roodan@gmail.com
آدرس فرمانداری : رودان - بلوار شهدا

شهرستان رودان

رودان با 11854 نفر جمعيت و مساحتی حدود ۵/۲۷۴۴ کیلومترمربع، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس قراردارد. شهر رودان مرکز این شهرستان در ۲۷ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۱ دقیقه طول شرقی واقع شده‌ و ارتفاع آن ازسطح دریا حدود ۱۹۰ متر است. شهرستان رودان از شمال به حاجی آباد، از شمال شرقی به فاریاب (گلاشکرد)، از شرق به کهنوج و منوجان، از جنوب شرقی و جنوب به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود. اين شهرستان داراي 3 شهر به نام هاي (زيارتعلي-بيكاه –دهبارز) و 4 بخش به نام هاي (مركزي-بيكاه-جغين –رودخانه) مي باشد.