دوشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٨
اخبار > وضعیت بهداشت بازار دستفروشان رودان کنترل شود/ نهادینه کردن بهداشت در مدارس ضروری است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٥١٤ 

 تاریخ:1398/07/13 


وضعیت بهداشت بازار دستفروشان رودان کنترل شود/ نهادینه کردن بهداشت در مدارس ضروری است

فرماندار رودان با بیان اینکه نهادینه کردن بهداشت در مدارس ضروری است خواستار تحقق این امر با توجه به سلامت جسمانی، روانی، عاطفی و اجتماعی دانش آموزان شد.

 

 

 


 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان ؛ مصطفی غلامپور در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان رودان با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی و استقرار شدن موکب های فراوانی در سطح شهرستان بویژه مسیر زیارت سید سلطان محمد خواستار توجه به امر بهداشتی این موکب ها شد.

وی در ادامه افزود:  توجه  ویژه به این موضوع با تشکیل یک شناسنامه بهداشتی برای هر موکب نظام مند شود.

غلامپور در ادامه تاکید کرد: امور بهداشتی در مدارس جدی گرفته شود چرا که رعایت بهداشت در بین دانش آموزان موجب تضمین سلامت یک جامعه است.

غلامپور واردن شدن به حوزه بهداشت محیط و بهداشت روان مدارس را ضروری دانست و گفت: خود مراقبتی به عنوان یک اصل در بین اقشار مختلف جامعه بویژه دانش آموزان نهادینه شود.

وی رسیدگی به وضعیت بهداشتی آب آشامیدنی در مدارس به خصوص روستاها و نقاط دور از دسترس را خواستار شد و گفت: با تعامل و همکاری این امور به بهترین نحوه به پیش برده شود.

وی بر لزوم ورود به امر بهداشت دکه ها سطح شد  تاکید کرد و گفت: یک تیم متشکل از ادارات بهداشت درمان ، شهرداری و اصناف پیگیری لازم را انجام دهند.

فرماندار رودان با ابراز نارضایتی از وضعیت بهداشتی دستفروشان شهر رودان خاطر نشان کرد: این موضوع باید با جدیت و رعایت اصول بهداشتی پیگیری و رفع
شود.


 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07642883010
نمــابر : 07624883509
ایمیل : farmandari.roodan@gmail.com
آدرس فرمانداری : رودان - بلوار شهدا

شهرستان رودان

رودان با 11854 نفر جمعيت و مساحتی حدود ۵/۲۷۴۴ کیلومترمربع، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس قراردارد. شهر رودان مرکز این شهرستان در ۲۷ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۱ دقیقه طول شرقی واقع شده‌ و ارتفاع آن ازسطح دریا حدود ۱۹۰ متر است. شهرستان رودان از شمال به حاجی آباد، از شمال شرقی به فاریاب (گلاشکرد)، از شرق به کهنوج و منوجان، از جنوب شرقی و جنوب به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود. اين شهرستان داراي 3 شهر به نام هاي (زيارتعلي-بيكاه –دهبارز) و 4 بخش به نام هاي (مركزي-بيكاه-جغين –رودخانه) مي باشد.