يکشنبه ١٦ بهمن ١٤٠١
اخبار > پدافند غیر عامل، مهمترین اصل در مقابل تهدیدات است


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣١٤٤٥ 

 تاریخ:1401/08/19 


پدافند غیر عامل، مهمترین اصل در مقابل تهدیدات است

فرماندار رودان گفت: پدافند غیرعامل، اصلی مهم در مراحل مقابله با تهدیدات طبیعی یا دشمن‌ ساز است.

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان، عبدالرضا سالاری  با تشریح برنامه های هفته پدافند غیرعامل در شهرستان رودان ، برگزاری مانور مقابله با زلزله، جلسات آموزشی آگاه سازی دانش آموزان از اهمیت موضوع پدافند غیرعامل در مدارس ، توزیع هزار کارت زرد در بین گلخانه داران با هدف ترویج حفظ سلامت و امنیت غذایی و برگزاری کارگاه آموزش ویژه متصدیان و آبداران را به عنوان برخی برنامه های گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل در این شهرستان برشمرد.
فرماندار رودان در ادامه فرهنگ سازی و ترویج گفتمان پدافند غیرعامل و نهادینه کردن این فرهنگ در بین مسئولین، کارکنان و آحاد مردم جامعه را از مهم ترین اهداف هفته پدافند غیرعامل دانست.
وی تصریح کرد: تلاش شده است تا بستر مشارکت گروه های مختلف از جمله مدارس و دانشگاه ها را در برنامه های پدافند غیرعامل محیا کنیم و به اهداف پدافند غیرعامل در کشور در عرصه مصون سازی، پایداری، کاهش آسیب پذیری، استمرار خدمت رسانی در زمان خطر و بحران با رویکرد علمی و تخصصی این روش برسیم.
سالاری با اشاره به اینکه ایجاد و حفظ آمادگی لازم و رعایت پدافند غیر عامل وظیفه تمامی بخش‌های دولتی و خصوصی است گفت: ما باید برای کاهش آسیب پذیری مراکز مهم و حیاتی خود با تدبیر و پیش بینی عمل کنیم.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07642883010
نمــابر : 07624883509
ایمیل : rodan@hormozgan.ir
آدرس فرمانداری : رودان - بلوار شهدا

شهرستان رودان

رودان با 11854 نفر جمعيت و مساحتی حدود ۵/۲۷۴۴ کیلومترمربع، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس قراردارد. شهر رودان مرکز این شهرستان در ۲۷ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۱ دقیقه طول شرقی واقع شده‌ و ارتفاع آن ازسطح دریا حدود ۱۹۰ متر است. شهرستان رودان از شمال به حاجی آباد، از شمال شرقی به فاریاب (گلاشکرد)، از شرق به کهنوج و منوجان، از جنوب شرقی و جنوب به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود. اين شهرستان داراي 3 شهر به نام هاي (زيارتعلي-بيكاه –دهبارز) و 4 بخش به نام هاي (مركزي-بيكاه-جغين –رودخانه) مي باشد.