يکشنبه ١٦ بهمن ١٤٠١
اخبار > دهیاران در صف اول خدمت به مردم هستند/ اشتغالزایی و درآمد پایدار اولویت دهیاران باشد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣١٦٨٨ 

 تاریخ:1401/09/09 


دهیاران در صف اول خدمت به مردم هستند/ اشتغالزایی و درآمد پایدار اولویت دهیاران باشد

فرماندار رودان در همایش دهیاران شهرستان رودان اظهار داشت: دهیاران در صف اول خدمت به مردم هستند.

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان ، عبدالرضا سالاری فرماندار رودان در همایش دهیاران شهرستان رودان اظهار داشت: دهیاران در صف اول خدمت به مردم هستند.

فرماندار رودان افزود: شهرستان دارای اقلیم و آب و هوایی بسیار خاصی است که دهیاران می توانند با توجه به پتانسیل هر منطقه برای توسعه آنجا برنامه ریزی کند.

وی در ادامه برخی از ظرفیت های روستاها را برشمرد و گفت: حکمرانی روستاهای در دستان دهیاران است . وی گفت: بسیاری از ظرفیت ها در سطح استان مطرح شده است و دهیاران برای توسعه ام برنامه ریزی کند.

سالاری از عنوان طرح تخصیص اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای در سال آینده به دهیاری ها خبر داد و گفت: تحقیق این امر موجب رونق خدمات رسانی در سطح دهیاری ها خواهد شد.

وی با اشاره به خدمت دهیاری ها در سطح روستاها تصریح کرد: برخی از پروژه بزرگ در روستاها بلاتکلیف مانده است و این پراکنده کاری است که باید از آن پیش گیری شود.

فرماندار رودان بیان داشت: دهیاران در ارتباط گیری با مدیران برای رفع مشکلات پیش گام باشند.

وی تاکید کرد: تعداد دهیاری های دارای برنامه بسیار اندک است در حالی که برخی دهیاری ها از محل ارزش افزوده درآمد بسیار خوبی دارند.

وی بر لزوم انضباط کاری و مالی در دهیاری تاکید کرد و گفت: دهیاران نسبت به انجام امور خود احساس مسوولیت داشته باشد و در راه رفع مشکلات مردم پیش گام باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رودان خاطر نشان کرد: دهیاران نظارت کامل را بر تمامی امور در روستا داشته باشند و مشارکت لازم را در تمام حوزه ها هم داشته باشند.

وی گفت: ۶۸ درصد مردم شهرستان در روستاها زندگی می کنند این لزوم درآمدزا بود دهیاری ها را بیشتر می کند. وی تصریح کرد: در ماه های منتهی به پایان سال قرار داریم و دهیاران برای زیبا سازی و ارتقا مبلمان روستا از هم اکنون پیگیر باشند.

وی ورود دهیاران به ایجاد مشاغل خانگی بویژه صنایع دستی را بسیار مهم و موثر دانست و گفت: این امر در شهرستان مغفول مانده است.

در این ادامه این همایش با حضور مدیرکل از حفاظت محیط زیست هرمزگان ، مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی هرمزگان و معاون مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان به طور تخصیص وظایف دهیاران در این حوزه ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07642883010
نمــابر : 07624883509
ایمیل : rodan@hormozgan.ir
آدرس فرمانداری : رودان - بلوار شهدا

شهرستان رودان

رودان با 11854 نفر جمعيت و مساحتی حدود ۵/۲۷۴۴ کیلومترمربع، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس قراردارد. شهر رودان مرکز این شهرستان در ۲۷ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۱ دقیقه طول شرقی واقع شده‌ و ارتفاع آن ازسطح دریا حدود ۱۹۰ متر است. شهرستان رودان از شمال به حاجی آباد، از شمال شرقی به فاریاب (گلاشکرد)، از شرق به کهنوج و منوجان، از جنوب شرقی و جنوب به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود. اين شهرستان داراي 3 شهر به نام هاي (زيارتعلي-بيكاه –دهبارز) و 4 بخش به نام هاي (مركزي-بيكاه-جغين –رودخانه) مي باشد.