يکشنبه ١٦ بهمن ١٤٠١
اخبار > افتتاح و کلنگ زنی 273 میلیارد پروژه در رودان


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٠٩١١ 

 تاریخ:1401/06/14 


افتتاح و کلنگ زنی 273 میلیارد پروژه در رودان

در ششمین روز از هفته دولت با حضور استاندار هرمزگان چهار طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر 273 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی شد.

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری رودان، در ششمین روز از هفته دولت با حضور استاندار هرمزگان، امام جمعه رودان، نماینده مردم حوزه شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار رودان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی چهار طرح عمرانی در شهرستان رودان  مورد افتتاح و کلنگ زنی قرار گرفت.

تحقق آرزوی دیرینه مردم رودخانه

در این روز پل بیدان  با اعتباری بالغ بر ۳۲ میلیارد تومان شامل سه دهنه ۲۰ متری به طول ۶۰ متر و یک کلیومتر راه طرفین در بخش رودخانه به بهره برداری رسید.

پس از خروش رودخانه فصلی بیدان در پاییز سال 1394 که پنچ نفر از اهالی روستای بیدان را با خود به گام مرگ فرو برد ساخت این پل از سوی معاون رئیس جمهور وقت به مردم بخش رودخانه وعده داده شد، اما پس از سفر نوبخت به منطقه تا سال 1400 این پروژه تنها 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشت و اتمام آن به یکی از مهمترین مطالبات اهالی مبدل شده بود.

اما سفر بهمن ماه 1400 مهدی دوستی استاندار هرمزگان به شهرستان رودان و بازدید از وضعیت پل بارقه های امید را در دل مردم روشن کرد و با دستور وی کار ادامه پیدا کرد و تنها پس از چند ماه به دستان خود او پل بیدان به بهره برداری رسید.


گلنگی که خیال بیش از 4 هزار نفر را آسوده کرد

در ادامه برنامه های سفر استاندار هرمزگان در ششمین روز از هفته دولت به شهرستان رودان عملیات اجرایی پل ماشنگی در بخش رودخانه آغاز شد.

پل ماشنگی با طول ۱۸۰ متر با احداث ۹ دهنه ۲۰ متری با اعتباری بالغ بر ۶۴ میلیارد تومان احداث خواهد شد.

با احداث این پل راه ارتباطی ۲۶ روستا و آبادی دهستان مسافر آباد بخش رودخانه با ۱۲۱۵ خانوار و جمعیت ۴۱۰۹ نفر و همچنین راه دسترسی شهر زیارتعلی و بخش رودخانه به شهرستان حاجی آباد در موقع بارندگی مسدود نخواهد شد.

در واقع با زدن شدن این کلنگ بر زمین خیال بیش از 4 هزار خانوار بابت مسدود شدن راهشان پس از هر بارندگی آسوده شد و بنا بر گفته متولیان امر عملیات اجرایی این پل طی 36 ماه به اتمام می رسد تا دیگر آنها پس از هر بارش رحمت الهی دل نگران وضع رفت و آمد خود نباشند.


رودان در راه یک صنعت جدید

بهره برداری از یک واحد گلخانه هیدروپونیک مدرن مهمترین طرح ششمین روز هفته دولت در رودان بود.  افتتاح گلخانه هیدرپونیک  در رودان با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان عملا بهشت جنوب در مسیر تحقق یک صنعت نو و پیشرفت با بهره گیری از برروزترین فناوری های حوزه کشاورزی دنیا قرار داد.

مساحت این گلخانه هشت هکتار می باشد و با راه اندازی آن برای ۲۸۰ نفر بطور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی شده است.

این گلخانه به مدرن ترین تجهیزات گلخانه ای مجهز شده است و دارای سیستم هیدروپونیک بسته، سایبان اتوماتیک، کنترل اقلیم هوشمند، تغذیه و آبیاری  هوشمند می باشد و سالیانه یک میلیون و نیم عدد نشا در آن تولید می شود.

معرفی الگو مناسب برای منطقه با قابلیت محصول سالم در استانداردهای جهانی، تولید محصولات صیفی جات در خارج از فصل ، تامین امنیت و سلامت غذایی جامعه، افزایش عملکرد محصول در بهره وری بهینه منابع آب در راستای کشاورزی پایداری، کاشت و ارزیاب ارقام تجاری مختلف در جهت معرفی به منطقه، در آمد زایی و ایجاد اشتغال پایدار، انتقال دانش فنی در زمینه گلخانه داری مدرن از مزایای این گلخانه است که با استفاده از متخصصان داخلی و کارشناسانی از اسپانیا در بهشت جنوب بنا نهاده شده است.


مشعل گاز در منزل پدر شهید شعله ور شد

آخرین طرح امروز شهرستان رودان بهره برداری از پروژه گاز رسانی به شهر بیکاه و سه روستای اسلام آباد ، سکل و دهگلکن بود که مشعل این کار مهم در منزل شهید عزت اله جلالی زاده در شهر بیکاه با حضور مسوولان شعله ور شد.

این پروژه با اعتبار ۵۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با ۱۲۰ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه و نصب ۱۳۰۰ انعشاب به بهره برداری رسید.

با بهره برداری از این طرح ۴ هزار ۹۹۳ خانوار از نعمت گاز بهره مند خواهند شد..انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 07642883010
نمــابر : 07624883509
ایمیل : rodan@hormozgan.ir
آدرس فرمانداری : رودان - بلوار شهدا

شهرستان رودان

رودان با 11854 نفر جمعيت و مساحتی حدود ۵/۲۷۴۴ کیلومترمربع، در فاصله ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس قراردارد. شهر رودان مرکز این شهرستان در ۲۷ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۱۱ دقیقه طول شرقی واقع شده‌ و ارتفاع آن ازسطح دریا حدود ۱۹۰ متر است. شهرستان رودان از شمال به حاجی آباد، از شمال شرقی به فاریاب (گلاشکرد)، از شرق به کهنوج و منوجان، از جنوب شرقی و جنوب به میناب و از غرب به بندرعباس محدود می‌شود. اين شهرستان داراي 3 شهر به نام هاي (زيارتعلي-بيكاه –دهبارز) و 4 بخش به نام هاي (مركزي-بيكاه-جغين –رودخانه) مي باشد.